Koty

Żwirek dla kota – konieczny dla naszego ulubieńca.

Kotek to nasz ulubieniec.

Wiadomo, że to pieski są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Jednak mają naprawdę poważnych konkurentów. Cóż to za konkurenci? Są to kotki we własnej osobie. Koty są bardzo poważnymi konkurentami, ponieważ nie ma przy nich aż tyle pracy jak to bywa z psami. Pies po pierwsze nie lubi zostawać sam w domu, chce zwracać ciągle na siebie uwagę, potrzebuje kilka spacerów dziennie i ogólnie rzecz biorąc ciągle należy się nim opiekować. Pieski porównałabym do małych dzieci, które naszej uwagi także potrzebują. A jak to bywa z kotami? Koty lubią wręcz zostawać same w domu, nie potrzebują towarzyszów życiowych w postaci ludzi jak i także załatwiają się w domu. Oczywiście nie robią tego na podłogę czy też na dywan (jak czasem zdarza się to psom), ale do kuwety. Kuweta jest w ogóle uważana jako najlepsze co może być.

Kuweta jest super.

Gdy wybieramy kuwetę dla naszego kotka, to powinniśmy zwrócić uwagę na jej wielkość. Miejmy na uwadze, że nie może być ani zbyt duża, ani też zbyt mała. Musi być idealna. Oprócz samej kuwety musimy zakupić żwirek dla kota. Jeśli chodzi o żwirki dla kotów to w sklepach zoologicznych jak i także w supermarketach mamy ich dostępną całą masę. Ceny zaczynają się już od kilku złotych. Są to oczywiście żwirki najtańsze, a co za tym idzie najniższej jakości. Jednak mogą się u niektórych kotków sprawdzać. Kolejna rzecz to jak najbardziej droższe żwirki dla kota. Są to już żwirki pachnące, które sprawiają, że nawet gdy kot załatwi swoje potrzeby fizjologiczne do kuwety nie poczujemy tego nosem. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie gdy ktoś jest uczulony na takowe zapachy. Żwirek do kota kupuje się zwykle w kilku kilowych workach czy też nawet kilkunastu kilowych workach. Wszystko zależy od tego jak bardzo dużo jego potrzebujemy. Musimy zauważyć, że oczywiście opakowania większe, jeśli chodzi o cenę opłacają się i to znacznie. Dlatego też gdy mamy gdzie trzymać większe worki ze żwirkiem dla kota możemy kupić mały zapas. Niektóre żwirki są czasem nietolerowane przez naszego kotka. Wówczas żwirek musimy zmienić na inny. Podpowiedzią dla właścicieli kotów jest trik, który pozwoli na szybsze i bardziej higieniczne czyszczenie kuwety. Wystarczy tak naprawdę wyłożyć kuwetę workiem jednorazowym i bezpośrednio na worek wsypać żwirek. Gdy kot się załatwi do kuwety nie musimy jej dokładnie czyścić tylko wystarczy wyjąć wspomniany worek i wyrzucić zużyty żwirek. Jak widać tego rodzaju porady mogą być naprawdę pomocne, a skoro możemy sobie uprościć jakąś czynność, to jak najbardziej powinniśmy z tego skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>